Kurumsal

Kurumsal

Tarihçe

Kökleri 1960 yılına dayanan Vezir İnşaat; ismini, kurucusunun ana toprağı olan Samsun’un Vezirköprü ilçesinden alarak, 1993 yılında Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara’nın Çankaya ilçesinde kurulmuş ve kurumsal kimliğe ilk adımını atmıştır.

Vezir İnşaat’ın kuruluşundan bugüne dek edindiği itibar, saygınlık ve güven ilkelerini temel alması; prestijli onlarca projeyi bitirmesine, seçkin ve köklü birçok iş ortağımızın her konuda ilk tercihi olmasına, yapı sektöründeki sonsuz güvenilirliğine yol açmıştır..

Yarım aşıra yakın bu sürede; okullar, üniversiteler, oteller, santraller, sanayi siteleri, fabrikalar, depolama ve transfer merkezleri, alışveriş merkezleri, villa siteleri, konutlar, sosyal tesisler, camiler besi ve sağmal çiftliği gibi sayısız projelerin altına imzasını gururla atmıştır.

Misyon

Sanatın ve bilimin kesiştiği noktada yer alarak, çevreye ve tüm canlılığa karşı hassas, hukuk ilkelerine bağlı, sağlıklı, güvenli ve yüksek kaliteli yapılar oluşturmaktır. Geleceğin peşindeki kaşifler olarak, sürekliliği, nitelikli yaşam konseptini ve teknolojik gelişimi yakalamayı prensip edinmektir.

Vizyon

Özgün bakış açısıyla başarıyı tesadüften ayırarak hedeflerine ulaşan, ülke kalkınmasına bitirdiğimiz ve bitireceğimiz projelerle binlerce kişiye istihdam sağlamak amacıyla hareket eden, yarım asırlık tecrübesiyle gelenek ve gelecek arasında bağlantı kurabilen, çalışma arkadaşlarının yetkinlikleri ve öngörüleri ile sağlam temeller üzerine kurulu bir marka olarak, sektöründeki saygın pozisyonunu korumaya devam etmektir.

İlkeler

Yeniliklere açık
Geleneklerine saygılı
Kaliteli
Güvenilir
Sosyal ve çevre bilinci gelişmiş
Eşitlik ve adalet değerlerine sahip
Toplumsal ve çevresel fayda gözeten